Rock na Valníku s punkem a reggae | E15.cz

Rock na Valníku s punkem a reggae

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Slánský Valník se letos ponese ve znamení návratů legend. Na festival přijede Olympic či sestava V.T.Marvin.

Tradiční třídenní rockpunková událost, festival Rock na Valníku, začne ve čtvrtek 26. srpna v jedenáct hodin dopoledne v areálu slánského letního kina.
Kapely začnou hrát na dvou pódiích, v nepřetržitém sledu návštěvníci uslyší patnáct skupin.

Olympic první den

Po dvaadvaceti letech se na Valník vrací Olympic, který zahraje jako poslední kapela prvního dne festivalu, a to od půl desáté večer. Předtím návštěvníci uslyší třeba skupiny Totální nasazení a Visací zámek.

„Naposledy byly na festivalu jako hlavní kapela Tři sestry. Letos bude v této roli Olympic. Právě oni na punkovém festivalu je určitě zajímavá vsuvka. Máme se na co těšit. A uslyšíme je dokonce v hlavním programu,“ říká jeden z organizátorů festivalu a člen skupiny Totální nasazení Pavel Pešata.

Přijedou Italové i Slováci

Kratší pauzu měli na Valníku punkoví muzikanti z V.T.Marvin. Pořadatelé jim vyhradili sobotní dopoledne. Divákům se kapela představí i se zpěvákem Markem Demnerem.

Do soboty vystoupí přes padesát kapel. Ze zahraničních skupin to budou italští neopunkeři Killjoy a slovenští rockeři Sitňan či punkový Konflikt.
Ve znamení ska music bude vystoupení pražské Fast Food Orchestra, ve stylu reggae pak domácí objev Rastafidli Orkestra.

Obě scény se budou při produkci střídat. Jakmile na jedné kapela skončí, na druhé další začne. „Nechceme, aby festival připomínal jarmark, kde haleká jedna scéna přes druhou a navzájem se ruší. Dramaturg navíc rozdělil soubory tak, aby se žánrově prostřídaly. Diváci je budou mít z prostorného pódia jako na dlani,“ vysvětluje šéf festivalu a také člen Totálního nasazení Sváťa Šváb.

Levnější je předprodej

Vstupenky jsou do pondělí 23. srpna k dostání ve slánských Hippo Store a v klubu Čechie, v pražském Punkstore či v kladenském Vehicle Store. Lidé si je mohou koupit také v síti Ticketpro, Tickestream a Ticketportal. V předprodeji zaplatí zájemci za vstupné na celý festival 495, na místě 600 korun. Jednodenní vstupenka je za 350 korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video