Rockaway chce po Mall.cz ovládnout také prodejce zájezdů Invia | E15.cz

Rockaway chce po Mall.cz ovládnout také prodejce zájezdů Invia

Jakub Havrlant
Jakub Havrlant
• 
ZDROJ: Michael Tomes, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší internetový prodejce dovolených v Česku Invia.cz zřejmě změní vlastníka. Chce se jím stát investiční skupina Rockaway. Transakci začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Dosavadním majitelem Invie je polský fond MCI.

ÚOHS zahájil správní řízení v pátek. Rozhodnout o povolení fúze by měl do konce února. Posuzovat bude oblast prodeje zájezdů, zprostředkování cestovního pojištění a online prodeje letenek.

Aktuálně jde o druhou transakci skupiny Rockaway, kterou má ÚOHS na stole. Začátkem ledna začal posuzovat prodej druhého největšího e-shopu v Česku Mall.cz a srovnávače cen Heureka.cz. Rockaway firmy kupuje za víc než 200 milionů eur (5,4 miliardy korun). Obchod financují miliardáři Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Jde o jednu z největších transakcí v maloobchodu v posledních letech.

Společnost Rockaway Capital vedle investic v oblasti internetu podporuje začínající technologické firmy. Působí v Praze, San Francisku a brazilském Sao Paulu. Jediným akcionářem firmy je Jakub Havrlant.

Největší internetový prodejce dovolených v Česku Invia.cz předloni zvýšil meziročně obrat o 34 procent na 3,4 miliardy korun. Cestovní agentura prodala 260 tisíc zájezdů. Průměrná cena prodané dovolené stoupla o 179 korun na 12 370 korun.

Jan Vetyška: E-shop může mít každý, ale vydělat velké peníze snadné není

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video