Rockeři ve finském parlamentu mají svůj klub | E15.cz

Rockeři ve finském parlamentu mají svůj klub

nes, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve finském parlamentu je solidní procento rockerů. Asi padesát finských poslanců a jeich asistentů si založilo "rockový klub". Chtějí společně obrážet rockové koncerty a setkávat se s muzikanty, skladateli a dalšími lidmi z hudební branže. Cílem poslaneckého rockového klubu je, aby zákonodárci lépe porozuměli hudbě a své nabyté poznatky třeba zužitkovali v návrzích zákonů.

Zpráva neuvádí, jak a při kterých návrzích by se daly využít poznatky například z návštěvy metalového nářezu, ale je možné, že by mohly pomoci třeba tam, kde se bude jednat o hygienických normách týkajících se míry hluku.

Klub založila Silvia Modigová z Levicového svazu Finska. Zastoupeni v něm budou zákonodárci ze všech parlamentních stran. První jeho aktivitou bude návštěva koncertu finské rockové kapely Apocalyptica v nově otevřeném Domě hudby v Helsinkách.

Modigová doufá, že poslanci z klubu budou mít lepší pochopení pro hudbu. Mladí lidé podle ní musí dostat možnost dělat hudbu a k tomu potřebují zkušebny. Ve finském parlamentu nebude rockový klub jediným neobvyklým poslaneckým uskupením. Finští poslanci už mají svůj motocyklistický klub, biblický klub nebo divadelní kroužek.

Bylo by nepochybně zajímavé najít mezi finskými poslanci toho – je-li takový – který se účastní všech parlamentních klubových aktivit, „napříč klubovým spektrem“. A je tedy rockerským motorkářem, který pod koženou bundou nosí na prsou Knihu knih a po nocích ještě sepisuje „collness“ dramata.

Autor: nes, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video