Samsung chystá uvedení chytrých hodinek bez pomoci telefonu | E15.cz

Samsung chystá uvedení chytrých hodinek bez pomoci telefonu

Samsung chystá uvedení chytrých hodinek bez pomoci telefonu
Samsung
• 
ZDROJ: MobilMania.cz

ČTK

Jihokorejský elekronický gigant Samsung Electronics dokončuje vývoj samostatně fungujících chytrých hodinek, s nimiž bude možné telefonovat bez připojení k mobilnímu telefonu. Napsal to list The Wall Street Journal. Dosavadní chytré hodinky musí mít napojení na mobilní telefon, aby mohly přijímat a vysílat hovory a vzkazy.

Největší světový výrobce mobilních telefonů podle listu jedná o prodeji takzvaných „hodinkofonů“ s nejmenovanými mobilními operátory v USA, Evropě a Koreji. Samsung by měl nový přístroj představit do července, uvedl list s odkazem na lidi obeznámené s firemními plány. Samsung se k informaci agentuře Reuters odmítl vyjádřit.

Vyvíjený přístroj poběží na operačním systému Tizen od Samsungu. Bude s ním možné nezávisle na jiném zařízení i fotografovat a pracovat s elektronickou poštou a má být vybaven monitorováním srdečních funkcí.

Chytré hodinky vstoupily na trh v masovém měřítku v loňském roce. Například Samsung představil na konci února nové chytré hodinky Galaxy Gear 2 a Galaxy Gear 2 Neo, které disponují senzory pro sledování zdravotních funkcí.

Světoví elektroničtí giganti Samsung, Apple a Google se nyní zaměřují na oblast malých nositelných přístrojů, jak jsou hodinky nebo nástavce na brýle. Ty by podle analytiků měly v nejbližší budoucnosti vytyčovat hlavní frontu konkurenčního boje.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!