Samsung chystá vlastní Bio-senzor pro nositelnosti všeho druhu | E15.cz

Samsung chystá vlastní Bio-senzor pro nositelnosti všeho druhu

Bio-Processor od Samsungu
Bio-Processor od Samsungu
• 
ZDROJ: Repro MobilMania.cz

Mobilmania.cz, Martin Chroust

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Samsung na svém oficiálním blogu poodhalil chystaný Bio-Processor, senzor pro monitoring zdravotních funkcí bude určen do celé řady nositelného příslušenství. Za jeho výrobou stojí polovodičová divize Samsung LSI, a podle jejího víceprezidenta je čip určen pro monitoring zdravotních a fitness dat.

Samsung Bio-Processor zvládne zpracovat pět různých biometrických signálů, což jej řadí na pozici nejuniverzálnějšího monitorovacího čipu na trhu.

Nový Bio-Processor tak zvládne změřit a zpracovat teplotu pokožky, tělesný tuk, srdeční rytmus, svalovou hmotu či úrovně stresu. Byť se podle Samsungu jedná o „procesor“, ve skutečnosti je správně označení SoC (System-on-chip), v němž je na jediný čip navázána celá řada dalších doplňkových polovodičových součástí. Bio-Processor je postaven na ARM Cortex-M4, který je běžně používán pro různé mikrokontroloery, které jsou běžně používány pro průmyslově a vědecké účely.

Samsung by měl čip začít integrovat do svých budoucích nositelností. A zřejmě nejsme daleko od pravdy, když budeme tvrdit, že se o výstupy z měření výše uvedených senzorů, bude opět starat aplikace S Health.

Článek vyšel na webu MobilMania.cz

Autor: Mobilmania.cz, Martin Chroust

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video