Samsung po dvou letech navýšil zisk, vzrostl o více než 80 procent | e15.cz

Samsung po dvou letech navýšil zisk, vzrostl o více než 80 procent

Nový kancelářský komplex Samsungu v USA
Nový kancelářský komplex Samsungu v USA
• 
ZDROJ: Samsung

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics zaznamenal ve třetím čtvrtletí první meziroční nárůst provozního zisku za poslední dva roky. Provozní zisk domácího konkurenta LG Electronics naopak klesl, překonal však očekávání analytiků.

Samsung ohlásil nárůst provozního zisku o 82 procent na 7,4 bilionu wonů (zhruba 160 miliard korun). Tržby společnosti stouply téměř o devět procent na 51,7 bilionu wonů.

Největší podíl na celkovém zisku Samsungu měla divize pro výrobu čipů, která vydělala rekordních 3,66 bilionu wonů. Divize pro výrobu mobilních zařízení zvýšila provozní zisk o 37 procent na 2,4 bilionu wonů. Zaznamenala tak první nárůst zisku za dva roky, a to mimo jiné díky silnému prodeji mobilního telefonu Galaxy Note 5.

Společnost LG oznámila, že její provozní zisk ve třetím čtvrtletí klesl o 37 procent na 294 miliard wonů (zhruba šest miliard korun). K poklesu zisku přispěla ztráta v divizi pro výrobu mobilních zařízení. Díky dobrým výsledkům divize pro výrobu domácích spotřebičů však zisk překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 266 miliard jenů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery