Samsungu po dvou letech vzrostl zisk | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Samsungu po dvou letech vzrostl zisk

Samsungu po dvou letech vzrostl zisk
Představení nových telefonů značky Samsung
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Jihokorejskému výrobci elektroniky Samsung Electronics vzrostl ve třetím čtvrtletí podle předběžných údajů provozní zisk o 80 procent na 7,3 bilionu wonů (150,4 miliardy korun). Čtvrtletní zisk se meziročně zvýšil poprvé za dva roky a je nejvyšší od prvního čtvrtletí 2014, uvedla společnost. Růst zřejmě podpořily vyšší prodej elektronických součástek a oslabení jihokorejské měny.

Tržby ve čtvrtletí stouply o 7,5 procenta na 51 bilionů wonů (1,1 bilionu korun). Údaje překonaly očekávání analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters, kteří čekali zisk 6,7 bilionu wonů. Firma žádné bližší informace zatím neuvedla, podrobnější výsledky hospodaření má zveřejnit koncem října.

Analytici však upozorňují, že příznivé výsledky nezpůsobilo zlepšení prodeje chytrého telefonu Galaxy. Naopak odhadují, že zisk divize chytrých telefonů se meziročně snížil, a to přestože dodávky telefonů na trhy zřejmě vzrostly. Podle nich k růstu přispěl vývoj směnných kurzů, zvláště prudký pokles jihokorejského wonu vůči americkému dolaru, a vysoký prodej obrazovek a čipů, napsaly agentury AP a Reuters.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!