Sedmička hledá sedm ostud Litvínova | E15.cz

Sedmička hledá sedm ostud Litvínova

Jitka Pavlíková

Redakce Sedmičky vybrala sedm míst, kterými se Litvínov chlubit nemůže.

Litvínov / Cesta necesta vede kolem vybydlených domů a zarostlé jámy v parku, kde byl kdysi rybník. Na lavičkách posedávají bezdomovci s lahví piva. Takové pohledy nejsou při procházce Litvínovem výjimkou. Sedmička nabízí sedm nejostudnějších míst.

Je mezi nimi i prázdný panelový dům na sídlišti v Janově. V prvních patrech musela společnost Haines zazdít vchody a okna, aby se v něm nescházeli narkomani.

„Dům je nepřístupný. Bourat ho nehodláme, uložení sutin na skládku je drahé. Ani statika si to nevyžaduje. Pokud by ale stavební úřad zbourání nařídil, nic jiného by nám nezbývalo,“ vyjádřil se ředitel firmy Ivan Rychetský. V seznamu je i valdštejnský zámek. Ten by měl být naopak chloubou města. Část památky je ale tak zchátralá, že návštěvníky města vůbec nenapadne, že se jedná o zámek.

Autobusové nádraží není poničené. Je to ale holá plocha bez zázemí. Nádraží tu připomíná jen několik sloupů s rozpisem autobusů.

Autor: Jitka Pavlíková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.