Sháníte ekologické a levné vytápění? Pořiďte si tepelné čerpadlo | E15.cz

Sháníte ekologické a levné vytápění? Pořiďte si tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo u rodinného domu
Tepelné čerpadlo u rodinného domu
• 
ZDROJ: Master Therm
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tepelná čerpadla mají jeden důležitý úkol, a to přeměnit teplo získané z okolního prostředí (voda, vzduch, země) na vyšší teplotní úroveň. Poté se takové teplo používá například k vytápění rodinného domu a k ohřívání vody. Pokud jste o tepelných čerpadlech ještě nikdy neslyšeli, měli byste si přečíst následující řádky, které vás možná přesvědčí, abyste do takového zařízení investovali i vy.

Tepelná čerpadla se skládají z několika základních součástek, a to výparníku, kompresoru, kondenzátoru a expanzního ventilu. S výběrem, nastavením a umístěním tepelného čerpadla vám poradí přímo odborník, jenž se dané problematice věnuje. Současný trh totiž nabízí několik různých variant tepelných čerpadel, a tak pro laika je mnohdy nadlidský výkon vybrat to správné řešení. Investice se vám během následujících 6 let vrátí, přičemž životnost takového zařízení se pohybuje mezi patnácti až dvaceti lety.

Nevěříte, že můžete ušetřit až 75 % na provozních nákladech rodinného domu? Kalkulačka úspor vám pomůže udělat si reálnou představu o tom, kolik peněz dokážete tímto přístrojem opravdu uspořit.

Jaká tepelná čerpadla existují?

V první řadě se tepelná čerpadla liší podle toho, z jakého okolního zdroje je teplo získáváno. Setkat se tak můžete s následujícími alternativami:

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Jak už samotný název napovídá, takové tepelné čerpadlo odebírá energii z venkovního vzduchu, a potom slouží k ohřevu vody v topném systému a zásobníku teplé vody. Hlavními přednostmi takového řešení jsou nízké pořizovací náklady, jednoduchá montáž a možnost umístit ho kdekoliv. Bohužel, často jsou tato zařízení příliš hlučná, a výkon v zimě není tak vysoký jako v létě.

Tepelné čerpadlo voda-voda

Hlavním zdrojem je povrchová, podzemní či spodní voda, která projde přes výměník tepelného čerpadla, jenž část tepla odebere, a potom vodu vrátí zpátky do země. U tohoto systému vás nadchnou vysoká účinnost a stabilní výkon během celého roku. Problémem však často je, že zdroje vody v přírodě jsou omezené.

Vnitřní část tepelného čerpadla pro rodinný dům Autor: Master Therm

Tepelné čerpadlo země-voda

Setkáte se také s čerpadlem země-voda, které zase odebírá teplo z plochy zahrady, takže je použitelné pouze tam, kde je za rodinným domem dostatečně velký pozemek. Tepelné čerpadlo země-voda se chlubí nejstabilnějším topným faktorem a tichým chodem. Počítejte ale s tím, že pořizovací náklady jsou vyšší než u předchozích dvou tepelných čerpadel.

Jestliže hledáte odbornou firmu na tepelná čerpadla, nabízí se vám Master Therm. Ryze česká společnost, která se výrobě tepelných čerpadel věnuje více než 25 let. Rádi vám zdarma poradí a navíc, připraví návrh přesně podle vašich požadavků.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video