Škoda zahájila prodej Rapidu v Česku | E15.cz

Škoda zahájila prodej Rapidu v Česku

ČTK

Škoda Auto dnes zahájila tuzemský prodej kompaktní limuzíny Rapid. Autorizovaní prodejci i zákaznické centrum automobilky v Mladé Boleslavi zvou zákazníky na předváděcí jízdy a přijímají objednávky. První kupující si vůz objednal hned po otevření salonu v 9:00, řekla Radka Čihulková ze zákaznického centra Škoda Auto.

Na novinku, která vyplňuje pomyslnou mezeru mezi modely Fabia a Octavia, se do mladoboleslavského zákaznického centra dopoledne přišly podívat desítky rodin a jednotlivců zejména z řad zaměstnanců Škoda Auto. Tři předváděcí vozy do okolí Mladé Boleslavi se zájemci vyjíždějí na půlhodinové testovací jízdy, v salonu si pak lidé prohlížejí vystavený Rapid v modrém provedení.

Cena nového vozu začíná na částce 289 900 korun za benzinovou verzi 1,2 MPI o výkonu 55 kilowattů s výbavou Active. Nejdražší verzí je turobodiesel 1,6 v kategorii Elegance s výkonem 77 kilowattů. Prodejci do konce roku navíc nabízejí jinak příplatkovou výbavu Paket Plus a další vybavení, například klimatizaci, tónovaná skla, litá kola nebo rádio.

Zájemce o první Rapid čekal před zákaznickým centrem Škoda už čtvrt hodiny před otevřením. „Rapid se mi líbí, protože je to zas nějaký průlom v těch škodovkách. Je to auto rodinné, které se podobá octavii. Je to typická škodovka a myslím si nejpovedenější, pro nás lidi s běžnými příjmy,“ popsal své důvod ke koupi starší muž.

„Překvapuje mě, že to auto nemá otevírání všech oken u řidiče,“ zhodnotil svou zkušební jízdu asi pětačtyřicetiletý muž. Šestý rychlostní stupeň u 77kilowattového rapidu na dálnici kvůli mlze nezařadil, ale vůz zrychluje velice pěkně, uvedl. Čtyřiatřicetiletý otec dvou dětí by si rapida koupil hned, ale vlastní již octavii. Na design si prý musel chvíli zvykat. „Tak jak se mi Rapid před měsícem nelíbil, tak z této verze v černém provedení uvnitř jsem nadšený,“ řekl.

Jiného motoristu zase zklamalo, že v nabídce je jen jedna naftová motorizace. S jízdními vlastnostmi benzinového rapidu byl spokojený, ale je podle něj slabší než jeho turbodieselová octavie. Zvlášť ocenil přehlednost přístrojové desky i to, že vůz není prakticky vůbec slyšet. Více dieselů by uvítal i čtyřicetiletý zaměstnanec automobilky, který je zvyklý se svou dacií jezdit s průměrnou spotřebou 5,5 litru nafty na 100 kilometrů.

Škoda Auto podle mluvčího Jozefa Baláže registruje několik stovek předběžných objednávek. Velký zájem o nový model škodovky hlásí i autorizovaní prodejci. Rapid dnes představila také firma Amond v Kladně. Podle vedoucího prodeje Radka Proška měli v autosalonu zamluvené tři rapidy ještě před oficiálním zahájením prodeje, přestože klientům auta ještě neukázali. Počáteční zájem o auto by podle něj mohl pokračovat. “(Rapid) má čím oslovit klientelu v České republice, jednoznačně,“ řekl Prošek. Čtyři objednané vozy má také pražská pobočka dealera Přerost a Švorc Auto. Dnešní premiéry předváděcích jízd se zúčastní asi 25 zájemců, pobočka lidem ukáže šest rapidů, uvedl prodejce Michal Stašek.

Autosalon Klokočka na první prodejní den pozval na 4000 hostů. Konkrétní objednávky zatím podle prodejce Štěpána Krontoráda společnost nemá, lidé čekají na zkušební jízdy. Obrovský zájem o Rapid je i v Brně. Tamní dealer Autonova očekává dnes na 250 návštěvníků. „To, co do konce roku dostaneme, bez problému prodáme,“ řekl jednatel Marek Leichmann.

Škoda očekává, že příští rok z výrobní linky v Mladé Boleslavi vedle fabie a octavie sjede zhruba 50 tisíc rapidů. Výrobní kapacita linky má postupně vzrůst z 800 až na 1200 vozů denně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.