Škodlivého softwaru zaměřeného na smartphony raketově přibývá | E15.cz

Škodlivého softwaru zaměřeného na smartphony raketově přibývá

Android
Android
• 

vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Malwaru – tedy počítačových virů a škodlivého softwaru – zaměřeného na smartphony velmi rychle přibývá. Dle studie bezpečnostní firmy NQ Mobile stoupl loni počet útoků o 163 procent. Většina malwaru v mobilním segmentu se v současnosti zaměřuje na platformu Android, podle NQ Mobile až 95 procent.

Podle NQ Mobile bude útoků na smartphony přibývat a budou stále důvtipnější. Bezpečnostní analytici už letos odhalili i nový způsob infekce, která se šíří z chytrých telefonů s Androidem přes USB do počítače.

Počet objevených útoků malwaru

Počet objevených útoků malwaru Autor: NQ Mobile
Zdroj: NQ Mobile

Nejvíc z odhalených napadení se týká smartphonů z Číny – tvoří čtvrtinu infikovaných mobilů celosvětově. Vysoké rozšíření malwaru je podle NQ Mobile také v Indii a v Číně.

Podíl útoků malwaru (dle zemí)

Podíl útoků malwaru (dle zemí) Autor: NQ Mobile
Zdroj: NQ Mobile

Podle Omara Khanse z NQ Mobile ještě pro mobilní telefony není vybudovaná propracovaný systém ochrany, jaký tvoří například antiviry v počítačích. Navíc komplikace přináší také fragmentace, kdy smartphony využívají širší paletu operačních systémů a jejich jednotlivých verzí, než stolní počítače.

Smartphony se stávají stále důležitějším přístrojem pro připojení k internetu, bezpečnostní analytici proto nepochybují, že pro šiřitele škodlivého softwaru budou stále zajímavějším terčem.

Autor: vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video