Slavie, vítej v zeleném pekle | e15.cz

Slavie, vítej v zeleném pekle

Kateřina Wegnerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výhoda domácího ledu hokejové Slavii alespoň na čas skončila, v sobotu bude na řadě Energie.

Slavia nebo Karlovy Vary. Kdo se letos probojuje do čtvrtfinále play-off, o tom rozhodne předkolo mezi finálovými rivaly posledních let. V sezoně 2007/2008 se v neobvykle vyrovnaném boji o titul rozhodovalo až v sedmém utkání série. Slávistický led nakonec skropily slzy hokejistů Energie, kteří s sebou do Karlových Varů přivezli menší pohár jako cenu útěchy. „Jednou nad hlavu zdvihneme ten větší pohár,“ nechal se pak slyšet klubový manažer Miroslav Vaněk. Klidně mohl dodat Lomikarovo: Do roka a do dne. Tak přesná by byla jeho předpověď.
Kouče Zdeňka Veneru s Václavem Baďoučkem vystřídala na karlovarské lavičce dvojice Josef Paleček – Mikuláš Antonik, jinak se ale jmenovky na kříňkách v karlovarské kabině přepisovat příliš nemusely.
Tým vedený veteránem Josefem Řezníčkem už pod vrcholem nezastavila ani mistrovská Slavia. V památném zápase číslo šest zlikvidovaly Karlovy Vary na domácím ledě tříbrankový náskok Slavie z první třetiny a za hurónského řevu si v posledním utkání v „plecharéně“ pověsili jejich hráči na krk vytoužené zlaté medaile. „Střetneme se se Slavií a musíme se pořádně připravit. Šance tu je,“ říká před reprízou finálových bojů karlovarský útočník Petr Sailer.
Českobudějovická výpomoc se také zapsala do stastistik utkání, které na karlovarský led přiválo extraligový titul, když ve 47. minutě přihrával na vyrovnávací gól obránci Ondřeji Němcovi. Od té doby se právě karlovarská obrana nejvíc proměnila. Jak třeba Němce dokáže nahradit další z mistrů světa Petr Gřegořek, to nejlépe ukáže série se Slavií.
„Máme za sebou roční pauzu a hlad po play-off je zde neskutečně veliký. My se těšíme a myslím si, že se těší i fanoušci,“ říká Sailer. Teď už jen, aby hokejové bláznění jen tak neskončilo.

Předkolo play off:

• Volný prodej vstupenek na předkolo play-off mezi Karlovými Vary a Slavií začíná v pátek a pokračuje také v sobotu. Pokladny KV Areny budou otevřeny od 15 do 18 hodin. Jedna osoba si může zakoupit až 6 vstupenek.

• V předprodeji byli zvýhodněni permanentkáři, kteří si ke svému místu mohli zakoupit šest dalších vstupenek.

• Ceny vstupenek jsou stejné jako na základní část.

Autor: Kateřina Wegnerová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video