Šumperská firma bude vyrábět unikátní auto pro vozíčkáře | E15.cz

Šumperská firma bude vyrábět unikátní auto pro vozíčkáře

speciální auto pro vozíčkáře
speciální auto pro vozíčkáře
• 
ZDROJ: zlkl.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Firma ZLKL z Loštic na Šumpersku bude vyrábět speciální automobil pro vozíčkáře. V současné době již má hotový prototyp vozu, s produkcí by chtěla začít na podzim. Unikátnost vozítka spočívá především v tom, že handicapovaný řidič nemusí z invalidního vozíku v autě přesedat. Informuje o tom dnešní Šumperský a jesenický deník (Deník).

„Podle průzkumu trhu čekáme, že zájem bude velký, proto nevylučujeme další rozšíření provozu firmy. Jedná se o typ vozu, který se dosud nevyrábí v České republice ani v Evropě,“ řekl Deníku projektový manažer firmy Ladislav Brázdil mladší.

Vůz pro vozíčkáře zvaný Elbee ani zdaleka nepřipomíná dříve populární Verolex, ale naopak zaujme moderním designem. „Vůz má přední dveře odklopné, takže dovnitř je možné najet s invalidním vozítkem, ten uvnitř zafixovat a dálkovým ovládáním se dveře zavřou. Vozík dovnitř najíždí po sklopné rampě. Handicapovaní tak již nemusí být závislí na další osobě při nasedání a vysedání z auta,“ uvedl Brázdil.

Auto je vybaveno motorem, které mají italské skútry. Dosáhne rychlosti 80 kilometrů za hodinu. „Počítáme s tím, že vozidla budeme vyrábět zákazníkům na míru, protože ne všichni mají handicap zasahující jen dolní končetiny, ale někteří z nich mají také omezenou hybnost a sílu rukou,“ dodal projektový manažer.Loštická firma ZLKL byla založena v roce 1993. Nyní v ní pracuje zhruba 160 lidí. Roční obrat společnosti činí asi 240 milionů korun. Firma se zaměřuje především na kovoobrábění, lisování dílů z plechu a další kovovýrobu. Vůz pro invalidy bude prvním finálním produktem firmy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.