Tři mrtví na silnici. Zavinily tragédii drogy? | e15.cz

Tři mrtví na silnici. Zavinily tragédii drogy?

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejtragičtější nehoda za posledních pět let na Klatovsku si vyžádala tři mrtvé.

Tři mrtví, nevyjasněná příčina nehody a tři dny spekulací o tom, jestli oběti nehody byli, či nebyli HIV pozitivní. Taková je bilance bouračky, ke které došlo minulý týden u Dobřan na jižním Plzeňsku. „Vzhledem k počtu obětí to byla nejtragičtější nehoda na Plzeňsku za posledních pět let,“ přirovnala mluvčí plzeňských policistů Martina Korandová. Na hlavním tahu z Přeštic do Plzně těsně před odbočkou na Vysokou a Dobřany najednou bílé BMW bez zjevného důvodu vjelo do protisměru pod kola linkového autobusu. Škoda se odhaduje na více než tři miliony korun.

Autobus auto odmrštil mimo silnici mezi stromy. Pětatřicetiletý řidič z Plzně a jeho o pět let starší spolujezdec z Horažďovic v něm zůstali bez známek života zaklínění, jednadvacetiletá dívka vypadla ven. Neoživili ji ani hasiči, kteří byli za pár minut na místě nehody. V autobuse cestovalo čtrnáct lidí. Pět z nich se při nehodě zranilo, naštěstí ne vážně.

„Mladý muž měl naražený hrudník, dvacetiletá žena zranění obličeje a starší žena skončila na chirurgii s podezřením na poranění páteře a pánve,“ sdělila mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková. Proč k nehodě došlo, vyšetřují policisté. Jedna z možných příčin jsou i drogy. V sešrotovaném autě našli hasiči použité stříkačky. Deník Právo potom uvedl, že hasiči se o stříkačky poranili, a protože všichni mrtví byli HIV pozitivní, mohli se nakazit také. Krajský hygienik a mluvčí hasičů Alena Marešová tuto zprávu popřeli. „Byl to nesmysl,“ uvedla Marešová.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video