Twitter podle expertů nedostatečně chrání vstupy na účty | E15.cz

Twitter podle expertů nedostatečně chrání vstupy na účty

Twitter
Twitter
• 

ČTK, nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rychle rostoucí sociální síť Twitter pro zasílání krátkých textových zpráv zaostává za některými dalšími internetovými službami v zabezpečení proti útokům hackerů, tvrdí experti. Twitter prý nutně potřebuje lepší technologii na ověřování vstupu na účty. Útoky, které přitahují velkou publicitu, by sociální síti mohly poškodit pověst.

Slabiny v zabezpečení Twitteru se ukázaly 4. července na americký svátek Dne nezávislosti, kdy neznámý hacker převzal na Twitteru kontrolu nad účtem zpravodajské televize Fox News a rozeslal z něj falešnou zprávu o úmrtí prezidenta Baracka Obamy.

Zneužití účtů na Twitteru nejsou ničím novým, ale vymyšlené vzkazy, takzvané tweety, o Obamově úmrtí se dostaly do titulků zpravodajství po celém světě. Tajné služby nyní kauzu vyšetřují.

Fox News uvedla, že si není jistá, jak mohl útočník její účet na Twitteru ovládnout. Stěžovala si pak, že Twitteru trvalo přes pět hodin, než nad účtem Fox News získala znovu kontrolu. Nyní je potřeba, aby se Twitter zavázal k podrobné revizi svých bezpečnostních opatření, míní profesor Severozápadní univerzity Daniel Diermeier. „Pro Twitter je to teď velmi vážný problém,“ dodal.

Experti říkají, že se útoku mohlo zabránit, kdyby Twitter měl pro ověřování dvoustupňovou technologii. Při takovém systému musí uživatel zapsat vedle svého hesla ještě druhý kód, který se mění například každou minutu a síť ho zasílá uživateli do mobilu nebo jiného elektronického zařízení. Google a Facebook již dvoustupňové ověřování identity uživatele využívají. Podle expertů bude Twitter muset takový systém zavést.

Autor: ČTK, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video