Týmy českých kuchařů získaly v Erfurtu stříbro a bronz | E15.cz

Týmy českých kuchařů získaly v Erfurtu stříbro a bronz

Kuchyně, ilustrační foto
Kuchyně, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stříbrné a bronzové medaile získali na mezinárodní kulinářské soutěži v Erfurtu členové národního a juniorského týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Na 23. ročníku IKA Olympiade Erfurt tam národní tým obdržel bronz za studenou a stříbro za teplou kuchyni, v součtu pak celkově stříbro.

„Zlatá medaile nám utekla jen o několik desetin bodu,“ řekl na dnešním setkání s novináři prezident asociace Miroslav Kubec. Celkem se tohoto prestižního klání, které se koná každé čtyři roky, zúčastnilo 54 národních týmů, v nichž bylo více než 300 kuchařů. Poprvé například přijeli zástupci Guatemaly.

Národním týmům se ve výsledku sčítaly body za výstavu studené kuchyně a přípravu teplého menu. Junioři připravovali 90 porcí vegetariánského předkrmu a rybu jako hlavní chod, seniorské týmy musely uvařit 110 porcí tříchodového menu. Komisaři hodnotili nejen průběh práce, chuť, vzhled, složení, opakování prvků a surovin, barvu a harmonii. Kladli důraz také na ekonomickou stránku, tedy hospodaření se surovinami, ergonomii, spolupráci, sehranost týmu a hygienu.

„Členové českých týmů se ve svém volném čase připravovali více než rok,“ uvedl manažer Tomáš Konopka a podotkl, že například přípravu teplého menu pilovali i na několika místech mimo Prahu. Do první desítky se však nevešli. „Viděli jsme ale ty nejlepší - a i to nám může napříště pomoci,“ dodal.

Junioři nakonec skončili z pětadvaceti týmů jedenáctí. „Bronzové a stříbrné medaile jsou úspěchem. Vařit umíme na zlato, problém nám ale dělá logistika kolem; například i chybějící špičkové vybavení,“ uvedl kapitán juniorů Vladislav Stuparič.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.