Útokem na Klause se lidé se na internetu baví | E15.cz

Útokem na Klause se lidé se na internetu baví

Miloslav Hamřík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čechům není nic svaté. A protože již samotný nápad útočit na prezidenta plastovou hračkou je přinejmenším úsměvný, nelze se divit tomu, že se i tentokrát k atentátu na prezidenta vyjádřili mnozí recesisté na internetu.

Hlavními protagonisty fotomontáží a internetových vtípků se kromě prezidenta Václava Klause staly také antiperle a plastové hračky. Klause vyobrazují jako protagonistu filmů nebo jej stylizují do role J.F. Kennedyho.

V pátek přiložil muž prezidentu Václavu Klausovi k boku plastovou pistoli a několikrát zmáčkl spoušť při otvírání mostu v Chrastavě na Liberecku. Klause nezranil, policie podezřelého muže zadržela a odvezla. Kvůli selhání ochranky již odstoupil z funkce šéf útvaru pro ochranu prezidenta Jiří Sklenka. Jako důvod uvedl, že cítí osobní odpovědnost za své podřízené, kteří selhali při pátečním incidentu.

Mladý muž, který na prezidenta střílel z pistole na airsoft, byl obviněn z výtržnictví a po výslechu propuštěn na svobodu. Hrozí mu dva roky odnětí svobody. Incident vyšetřují kriminalisté z libereckého policejního ředitelství.

Autor: Miloslav Hamřík

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video