V Ghaně postaví nejvyšší budovu Afriky | e15.cz

V Ghaně postaví nejvyšší budovu Afriky

City of Hope, mrakodrapy v Ghaně
City of Hope, mrakodrapy v Ghaně
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skoro 300 metrů vysoká stavba, která bude nejvyšší budovou v Africe, má tvořit nové centrum výpočetních technologií v Ghaně. Stavba střediska City of Hope (Město Naděje), která začala tento týden, má skončit do tří let, napsala na svém webu ghanská vláda.

Komplex šesti výškových budov vzniká na zelené louce nedaleko ghanské metropole Akkra. Nejvyšší z šesti věží dosáhne výšky 270 metrů a bude tak nejvyšší v Africe, uvedla vláda. Projekt v přepočtu za 196 miliard korun podle investorů nabídne práci 50 tisícům lidí a možnost bydlení pro 25 tisíc osob.

Ghanský prezident John Mahama prohlásil, že stavbu centra povedou hlavně soukromí investoři. „Vláda (ekonomický) růst podněcovala velkými investicemi od získání nezávislosti (6. března 1957 na Británii)… teď je čas, aby nastoupil soukromý sektor,“ řekl podle serveru BBC. Jedním z investorů je místní technologický gigant RLG Communications, který chce v novém středisku vyvíjet aplikace s cílem vybudovat největší montážní továrnu na světě zaměřenou na nejrůznější produkty.

Podobný projekt na stavbu technologického střediska v lednu spustila Keňa. V novém městě „Africa's Silicon Savannah“ (Silikonová savana Afriky), zaměřeném na počítačové technologie a obchod, prý do roku 2030 najdou práci desetitisíce pracovníků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery