V New Yorku se budou dražit dosud neznámé dokumenty z Titaniku | e15.cz

V New Yorku se budou dražit dosud neznámé dokumenty z Titaniku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na aukci koncem měsíce v New Yorku budou ke koupi tři vzácné písemné dokumenty, které přibližují život na palubě parníku Titanic. Oznámila to americká společnost zabývající se podpisy a rukopisy Lion Heart Autographs, která internetovou dražbu 30. září pořádá.

„Tři velmi vzácné a dosud neznámé předměty se našli u lidí, kteří přežili v proslulém záchranném člunu číslo 1, známém také pod jménem člun milionářů. Byl spuštěn z Titaniku na vodu s pěti bohatými cestujícími a sedmi členy posádky, kteří rychle pádlovali daleko od Titaniku, aniž by se pokusili zachránit další osoby,“ upřesnila společnost.

Nejvyšší částku, 50.000 až 70.000 dolarů (1,2 milionu až 1,7 milionu Kč), si pořadatelé slibují od jídelního lístku z oběda 14. dubna 1912, tedy den před potopením parníku. Odvezl ho a uchoval newyorský podnikatel Abraham Salomon.

Jídelní lístek z oběda 14. dubna 1912Autor: Profimedia.cz

Jemu patřil i lístek pro návštěvníky tureckých lázní na Titaniku, jehož cena se odhaduje na 7500 až 10.000 dolarů. Dopis podepsaný dalším přeživším z člunu Mabelem Francatellim by se podle společnosti mohl prodat za 4000 až 6000 dolarů.

Titanik 14. dubna 1912 v severním Atlantiku narazil do ledovce. Při jeho potopení zemřelo přes 1500 lidí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video