Verizon dál utrácí, kupuje irskou Fleetmatics | E15.cz

Verizon dál utrácí, kupuje irskou Fleetmatics

ilustrační foto,
ilustrační foto,
• 
ZDROJ: ctk

mit

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká telekomunikační společnost Verizon dále pokračuje ve svých nákupech. Poté, co za necelých pět miliard převzala část společnosti Yahoo, oznámila další akvizici. Jejím cílem je irská firma Fleetmatics.

Nákup v hodnotě 2,4 miliard dolarů (necelých 6 miliard korun) Verizonu otevře dveře do nového segmentu. Fleetmatics se totiž zabývá správou flotil služebních vozů, jejich sledováním a tvorbou statistik. V současnosti jeho software používají téměř tři čtvrtě milionu uživatelů.

Verizon se tímto krokem snaží rozšířit své pole působnosti, tentokrát o propojení mobilních technologií se silniční dopravou a navigačními systémy. Rovněž nákup společnosti Yahoo, ke kterému došlo v minulých dnech, je pro větší vliv Verizonu důležitý. Pomocí tohoto internetového dinosaura by chtěl proniknout do světa mobilní reklamy a tvorby internetového obsahu.

Verizon se již delší dobu snaží přetransformovat z mobilního operátora na vlivnou technologickou společnost. Pomoci ji k tomu měl i loňský nákup společnosti AOL za 4,4 miliardy dolarů. Postupně se tedy dostává do pole působnosti Googlu, Facebooku nebo Amazonu.

Autor: mit

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video