Virtuální kanceláře zažívají boom | e15.cz

Virtuální kanceláře zažívají boom

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V České republice v současné době výrazným způsobem roste obliba virtuálních kanceláří. Hlavním důvodem vzestupu zájmu podnikatelů o tuto službu je současná ekonomická krize. Podnikatelé virtuální kanceláře ve stále větší míře využívají jako alternativu za klasické kancelářské prostory.

S S výrazně nižšími náklady totiž získají stejný rozsah služeb i kontaktní adresu, jako by si pronajali standardní kancelář. „Ekonomická krize způsobuje menší zájem o pronájem a prodej klasických kancelářských prostor. Majitele firem přinutila krize šetřit i na položkách, které dosud považovali za standard. Podnikatelé proto pracují doma, stěhují se do míst s levnějším nájmem, nebo se alespoň snaží vyjednat výhodnější cenu za nájem. Stále více společností ale svoje původní sídlo ruší úplně a místo nich si pořizují virtuální kancelář,“ uvádí Daniel Lattner, ředitel firmy Home Office, která nabízí virtuální kanceláře na šestnácti místech v osmi městech České republiky a Slovenska.

#####Poptávka roste nejen v Praze

#####Běžná záležitost v řadě zemí

Provoz virtuálních kanceláří samozřejmě není doménou pouze ČR, poskytovat služby ze svého domova či řídit firmu z detašovaného pracoviště a přitom sídlit na prestižní adrese je ve světě již roky běžnou záležitostí. Mezinárodní asociace virtuálních kanceláří OBCAI v současné době sdružuje okolo 600 firem. Ty po celém světě provozují přes osm tisíc byznys center, ve kterých si je možné zřídit virtuální kancelář. „Byť je poptávka po virtuálních kancelářích v ČR stále větší, pořád jsme v porovnání se světem hodně pozadu.

*

Co virtuální kancelář nabízí

* úsporu za provoz klasické kanceláře * zajištění standardní kancelářské administrativy * zasedací místnosti pro různé příležitosti (obchodní schůzky, porady, školení apod.) * prestižní adresu v centru města * kontakt s klienty a úřady * snadný vstup do jiného regionu

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video