Volvo se v ulicích propojí s cyklisty. Firma představila komunikační systém | E15.cz

Volvo se v ulicích propojí s cyklisty. Firma představila komunikační systém

Volvo XC90 (ilustrační foto)
Volvo XC90 (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CTK

pav, Lukáš Dittrich, Autorevue.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Automobilka Volvo se snaží přispět k větší bezpečnosti na silnici. Spolu se společnostmi POC a Ericsson vyvinula komunikační systém, jež má zabránit srážce cyklisty s automobilem. Zatímco POC vyrábí ochranné pomůcky pro cyklistiku, Ericsson se zaměřuje na komunikační technologie.

Celá věc funguje jednoduše, uvádějí tvůrci. Helma s integrovaným varovným světlem je propojena s mobilním telefonem, ve kterém je aplikace sdílející polohu cyklisty. Tyto informace využívá automobil a ten tak v každém okamžiku ví, zda se v okolí pohybuje někdo na kole.

Pokud hrozí srážka nebo pokud se cyklista pouze pohybuje například ve slepém úhlu, je řidič na přítomnost cyklisty upozorněn přes head-up displej. Stejně tak se cyklistovi aktivuje varovné světlo na helmě, pokud míří do dráhy vozu.

CES 2015, na kterém bude systém oficiálně představen, proběhne na začátku ledna a k vidění budou také další automobilky. Třeba BMW představí systém autonomního parkování v garážích.

Autor: pav, Lukáš Dittrich, Autorevue.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.