Vznášející myš od českého studia využívá elektromagnetismu | E15.cz

Vznášející myš od českého studia využívá elektromagnetismu

Vznášející myš od českého studia využívá elektromagnetismu
myš Kibardindesign
• 
ZDROJ: Kibardindesign

Karel Javůrek
Živě.cz

Designérská kreativita nezná mezí, bohužel některé návrhy nejsou realizovatelné se současnými materiály nebo technologiemi. Najdou se ale i takové, které jde nějak vyrobit, třeba i s nějakými ústupky.

České designérské studio Kibardindesign (byť s ruským majitelem) ve své nabídce zveřejnilo unikátní levitující myš s označením BAT (v překladu netopýr), která využívá elektromagnetismu pro udržení myši několik centimetrů nad povrchem napájené podložky.

myš Kibardindesignmyš KibardindesignAutor: Kibardindesign
Myš bude jeden až čtyři centimetry nad povrchem základny

Jak se jeden ze zástupců vyjádřil přímo pro Živě, rozhodně se nejedná pouze o grafický výstřelek z programu, ale o budoucí reálné zařízení, které by mělo na trh přijít v příštím roce. Samozřejmě pokud se neobjeví nějaké zásadní problémy.

Současný návrh počítá, že podložka bude napájená klasickým adaptérem ze zásuvky s konverzí na 16 V, takže USB nebude stačit. Samotná myš bude moci být v různé výšce, která se bude odvíjet od její hmotnosti. Rozmezí je zatím jeden až čtyři centimetry.

myš Kibardindesignmyš KibardindesignAutor: Kibardindesign
Řešení by mělo být i ergonomické a řešit problémy otlačeného zápěstí

Celková hmotnost myši i základny by měla být kolem dvou kilogramů a v prodeji by měly být dvě verze - v černé a bílé barvě. Myš bude s počítačem nebo notebookem komunikovat bezdrátově, pravděpodobně přes Bluetooth. Výroba by měla probíhat v Nizozemsku nebo Číně. Cena zatím nebyla uvedena.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!