Vznikne největší evropský správce datových center, Equinix koupí Telecity | E15.cz

Vznikne největší evropský správce datových center, Equinix koupí Telecity

Vznikne největší evropský správce datových center, Equinix koupí Telecity
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Jan Sedlák

ČTK

Americký majitel datových center Equinix Inc. koupí za 2,35 miliardy liber (89,6 miliardy korun) britského kolegu Telecity Group. Spojením vznikne největší provozovatel datových center v Evropě.

Telecity provozuje některá obrovská počítačová centra, která zpracovávají provoz na internetu. Celkem má 39 datových center v 11 evropských zemích. Equinix má přes 100 zařízení v 15 zemích a tržní hodnota firmy je přes 14 miliard dolarů (350 miliard korun).

Správní rady obou společností s dohodou souhlasí. Dohoda by měla být dokončena v první polovině příštího roku a akcionáři Telecity by po dokončení spojení měli mít ve sloučené společnosti podíl deset procent, napsala agentura Reuters.

Poptávku žene cloud

Dohoda přichází v době rostoucí poptávky po službách datových center kvůli rostoucímu využívání tzv. cloudových služeb. Technologie cloud poskytuje firmám software a data ze vzdálených serverů a databází. Technologické a telekomunikační firmy si také stále častěji najímají služby v oblasti správy dat od vnějších firem, jako jsou právě Equinix a Telecity.

Podle odhadu specialisty na síťový hardware Cisco Systems se má provoz internetu celosvětově v příštích pěti letech ztrojnásobit. Tok mobilních dat má v období let 2013 až 2018 stoupnout jedenáctinásobně.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!