Vznikne největší evropský správce datových center, Equinix koupí Telecity | E15.cz

Vznikne největší evropský správce datových center, Equinix koupí Telecity

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Jan Sedlak

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký majitel datových center Equinix Inc. koupí za 2,35 miliardy liber (89,6 miliardy korun) britského kolegu Telecity Group. Spojením vznikne největší provozovatel datových center v Evropě.

Telecity provozuje některá obrovská počítačová centra, která zpracovávají provoz na internetu. Celkem má 39 datových center v 11 evropských zemích. Equinix má přes 100 zařízení v 15 zemích a tržní hodnota firmy je přes 14 miliard dolarů (350 miliard korun).

Správní rady obou společností s dohodou souhlasí. Dohoda by měla být dokončena v první polovině příštího roku a akcionáři Telecity by po dokončení spojení měli mít ve sloučené společnosti podíl deset procent, napsala agentura Reuters.

Poptávku žene cloud

Dohoda přichází v době rostoucí poptávky po službách datových center kvůli rostoucímu využívání tzv. cloudových služeb. Technologie cloud poskytuje firmám software a data ze vzdálených serverů a databází. Technologické a telekomunikační firmy si také stále častěji najímají služby v oblasti správy dat od vnějších firem, jako jsou právě Equinix a Telecity.

Podle odhadu specialisty na síťový hardware Cisco Systems se má provoz internetu celosvětově v příštích pěti letech ztrojnásobit. Tok mobilních dat má v období let 2013 až 2018 stoupnout jedenáctinásobně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.