Winfreyová „je nejvíc“. Alespoň podle Forbesu | e15.cz

Winfreyová „je nejvíc“. Alespoň podle Forbesu

Oprah Winfreyová
Oprah Winfreyová
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V čele žebříčku nejvlivnějších celebrit podle časopisu Forbes letos stanula americká televizní moderátorka a majitelka televize OWN TV Oprah Winfreyová. Forbes svůj seznam se stovkou nejvlivnějších osobností sestavuje každý rok.

Winfreyová se do čela vyhoupla po dvou druhých místech za sebou v předchozích letech. Druhá je letos zpěvačka Lady Gaga, za ní pak režisér Steven Spielberg a zpěvačky Beyoncé a Madonna.

„Nikdo jiný není tak důsledný a nemá takovou moc,“ okomentovala vedoucí postavení Winfreyové v čerstvém žebříčku Dorothy Pomerantzová z Forbesu. „Jsou jen tři lidé, kteří byli na všech našich seznamech od roku 1999. Jsou to Oprah, (herec) Howard Stern a Steven Spielberg,“ dodala. Zpěvačka Jennifer Lopezová, která byla loni první, letos klesla „až“ na 12. příčku.

Forbes určuje vliv celebrit podle příjmů, podle viditelnosti v médiích a podle popularity na komunitních sítích. Winfreyová si od června 2012 do června 2013 vydělala 77 milionů dolarů (přes 1,5 miliardy korun). To sice nebyl nejvyšší výdělek, nicméně podle mínění Forbesu první místo jí zajistila její pozice v Hollywoodu a její přítomnost v tisku, v televizi a na komunitních sítích.

Nejvíc utržila Madonna

Lady Gaga získala druhé místo díky příjmu 80 milionů dolarů, velkému zástupu fanoušků a silné přítomnosti na komunitních sítích. „Je stále velkou silou v popu. I když zrovna nezpívá, lidé o ní neustále mluví a spekulují,“ uvedla Pomerantzová.

Spielberg se se ziskem 100 milionů dolarů umístil z mužů nejvýše. Kromě něj se do první desítky dostali rocková hvězda Bon Jovi, tenista Roger Federer a kanadský zpěvák Justin Bieber.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video