YouTube začíná blokovat stahovací služby. Porušují podmínky | E15.cz

YouTube začíná blokovat stahovací služby. Porušují podmínky

YouTube začíná blokovat stahovací služby. Porušují podmínky
YouTube
• 

Živě.cz
Jakub Čížek

Používáte některou ze služeb, které umožňují stahování videí a extrahování MP3 z YouTube? Moc dlouho už to možná dělat nebudete, YouTube se totiž začíná těmto službám věnovat a rozesílá jím varovné dopisy. Porušují podmínky videoportálu.

V těch se mimo jiné píše, že API YouTubu nelze použít k jakékoliv modifikaci a stahování. Důvody jsou vcelku zřejmé, na portálu je totiž většina obsahu publikovaná s patřičnou autorskou licencí a tímto krokem tedy YouTube chrání vlastníky. Kdyby se neozval, hudební a filmový průmysl by mohl přestat na YouTube umisťovat kvalitní obsah, poněvadž by neměl jistotu, že se z portálu nestane jen warezový distribuční kanál.

Zároveň chrání YouTube i sebe, stažením videa totiž přichází o případnou reklamu, která se zobrazuje v jeho přehrávači. No a reklama je jediným příjmem celého portálu.

Populárním stahovadlem videí z YouTube je třeba Savevid.com, ten zatím ale žádný dopis neobdželPopulárním stahovadlem videí z YouTube je třeba Savevid.com, ten zatím ale žádný dopis neobdželAutor: Živě.cz
Populárním stahovadlem videí z YouTube je třeba Savevid.com, ten zatím ale žádný dopis neobdžel

Případy několika zablokovaných služeb, které používaly právě YouTube, zmiňuje třeba TorrentFreak.

Autor: Živě.cz, Jakub Čížek
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!