Zatím běhám před mladýma | E15.cz

Zatím běhám před mladýma

Jiří Podhájecký Opava

Jaroslav Kolínek chce v budoucnu dále pracovat pro opavský fotbal.

V září bude Jaroslavu Kolínkovi sedmatřicet let. Vyzkoušel si zahraniční angažmá a ví, že když se mužstvu nebude dařit, kritika se snese na ty nejzkušenější.

Jak byste zhodnotil odehrané zápasy z vašeho pohledu?
Do sezony jsme vstoupili docela úspěšně až na zápas s Ústím nad Labem, kde jsme hráli špatně. Nepovedené utkání jsme chtěli napravit ve Vítkovicích, kde jsme herně byli lepší, ale bohužel jsme zase nedali gól a z toho jsme taky docela smutní.

Už tři zápasy jste nevstřelili branku. Co s tím?
Změnili jsme trochu taktiku, kdy hrajeme na jednoho útočníka. Ale kromě už zmiňovaného zápasu s Ústím jsme si vždy vypracovali několik šancí, akorát jsme je neproměnili. Takže to určitě přijde.

Dá se po čtyřech odehraných zápasech vytušit jakou má mužstvo sílu, a kde by se tak mohlo v tabulce pohybovat?
V předsezónních úvahách bylo řečeno, že chceme skončit lépe než vloni. Zatím jsme ale bodově tak na středu tabulky. Já ale věřím, že se zvedneme. Z Baníku Ostrava k nám přišel útočník Přecechtěl a ten by nám měl také pomoci. Možná budeme hrát i na dva útočníky.

Vraťme se do minulosti. Jak vzpomínáte na Lotyšsko, kde jste působil v klubu FK Riga?
Nebyla to špatná zkušenost. Já jsem ale působil v klubu, který nepatřil k těm nejlepším. Tam hrají prim jen tři kluby a lotyšská liga neměla příliš dobrou úroveň. Ale co se týče města, které je nádherné a kde je také skvělé kulturní vyžití, tak na to vzpomínám dodnes moc rád.

V září vám bude sedmatřicet let. Jak se cítíte po fyzické stránce?
Zatím to jde. Nevynechal jsem jediný trénink a ještě pořád běhám před mladýma klukama. Ale problém je v tom, že potřebujeme výsledky. A když je nemáme, tak se to obrací proti mě. Já pak slyším pokřiky z tribuny, že na to nemám i jiné podobné věci, které nejsou příjemné.

Už jste přemýšlel, co budete dělat až skončíte s fotbalem jako hráč?
V klubu chci působit i po skončení fotbalové kariéry. Budu si dodělávat nejvyšší trenérskou licenci a pak uvidíme. Ale určitě chci zůstat v klubu.

Autor: Jiří Podhájecký Opava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.