Zelená aliance umí Zelenou úsporám na klíč | e15.cz

Zelená aliance umí Zelenou úsporám na klíč

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pětice firem nabízejících produkty a služby v oblasti energetických úspor spojila síly ve volném uskupení Zelená aliance. Jeho cílem je pomoci všem zájemcům o energetické investice podporované ze státního programu Zelená úsporám.

Tedy zajistit fyzickým i právnickým osobám komplexní servis v podobě projektu, energetického hodnocení i sestavení a administraci žádosti u SFŽP, jakož i realizaci energetických opatření či provedení celkové rekonstrukce nebo novostavby pasivního domu. Vznik Zelené aliance oznámili zástupci jednotlivých členských firem. Těmi jsou Česká spořitelna, Knauf Insulation, Ponast, Rehau a Stiebel Eltron. Každá ze společností má v portfoliu část z řady produktů subvencovaných z programu Zelená úsporám, dohromady pak nabízejí všechny typy podporovaných opatření.

Při zajištění projektů, energetických hodnocení a sestavování žádostí o dotace spolupracuje Zelená aliance se specializovanou projekční kanceláří. Hlavní konkurenční výhoda Zelené aliance spočívá v komplexnosti nabídky pokrývající celý rozsah státního dotačního programu Zelená úsporám a v celorepublikové působnosti. Sdružuje firmy, které jsou špičkou ve svém oboru, kladou důraz na kvalitu svých výrobků a služeb, díky nimž lze nejsnadněji splnit základní požadavek dotačního programu – energetickou úspornost.

#####Chyběli dodavatelé na klíč

Podle obchodního ředitele společnosti Knauf Insulation Karla Klátila je jedním z důvodů vzniku Zelené aliance to, že od počátku spuštění programu Zelená úsporám klienti volají po dodavateli, který by uměl na klíč připravit a realizovat jejich žádost i investici. „Protože doposud nikdo s tak rozsáhlým spektrem činnosti u nás neexistoval, rozhodli jsme se takový subjekt založit. Spolu s dalšími špičkovými firmami z oboru energetických úspor nabízíme v Zelené alianci veškerý servis činností souvisejících se Zelenou úsporám,“ říká Karel Klátil. Jak dále uvedl, Zelená aliance se může stát tím, kdo díky své komplexní nabídce spustí lavinu žádostí, na jakou je program Zelená úsporám dimenzován.

*

Zelená aliance je volné uskupení firem nabízející produkty a služby podporované státním dotačním programem Zelená úsporám. Cílem Zelené aliance je nabídnout zájemcům z řad fyzických i právnických osob komplexní servis v souvislosti s realizací energeticky úsporných opatření, včetně zajištění projektu, energetického hodnocení, žádosti o dotaci a samotnou realizaci stavby či energetických opatření.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video