Zelené stáří v Nymburku | E15.cz

Zelené stáří v Nymburku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Netradiční bytový dům pro seniory by měl do dvou let vyrůst ve středočeském Nymburku. Jednopodlažní objekt se 46 byty má mít zelenou střechu a také prostorné atrium. Předpokládaná cena je 70 milionů korun. Architektonický návrh již schválilo městské zastupitelstvo.

„Díky koncepci otevřeného vnitřního prostranství se nenásilným způsobem propojí život města s místní komunitou,“ řekl starosta města Miloš Petera. Komplex má mít 27 bytů v dispozicích 1+kk, 17 jednotek 2+kk a dva byty pro personál, pavilon, ordinace, prodejní plochy i parkovací stání.

Obdélníkový půdorys přízemní stavby ozvláštňují do cípů protažené rohy a lomené vnější i vnitřní stěny. Uvnitř se podle návrhu investora, společnosti Senior Rezidence Beta, nachází prostranství využitelné pro nejrůznější kulturní akce s přímým vstupem do společenské místnosti. S okolím komplex spojují dva střední vchody a čtyři postranní, které jsou vyústěním vnitřních chodeb mezi řadami bytů. Plochou střechu má porůstat tráva. Náklady 70 milionů korun uhradí plně investor stavby. Jde o komerční projekt bez dotací. Bytový dům by měl být seniorům k dispozici od 31. března 2014. Najdou v něm útočiště také lidé trpící Alzheimerovou chorobou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video