Zeleneč nabízí vynikající podmínky pro kvalitní bydlení | e15.cz

Zeleneč nabízí vynikající podmínky pro kvalitní bydlení

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V těsné blízkosti severovýchodního okraje Prahy leží obec Zeleneč, ve které od roku 2001 realizuje své projekty rodinných domů společnost SINGA spol. s r. o. Ta dává přednost kvalitě před kvantitou, a tak se moderní funkcionalisticko-minimalistická architektura z dílny ing. arch. Jakuba Žišky setkala s příznivým ohlasem.

Všech 133 rodinných domů první i druhé etapy výstavby v lokalitě U Kapličky na jižním okraji obce si brzy našlo své majitele. Základem úspěchu výstavby rodinných domů v lokalitě U Kapličky není jen jejich architektura, ale do značné míry i spolupráce developera s místní radnicí. Nové domy architektonicky navazují na starou zástavbu, což přivítal i zdejší starosta Michael Husinec, který je původní profesí stavař.

Díky tomu zde nedochází ke střetům mezi staro- a novousedlíky. „Nechtěli jsme, aby v nových částech byly chodníky a v původní Zelenči chodili lidé v holínkách,“ pochvaluje si starosta spolupráci s developerem. Rozdělení na staro- a novousedlíky v Zelenči v podstatě neexistuje, obec funguje jako celek. V lokalitě U Kapličky na jižním okraji obce loni společnost SINGA spol. s r. o. dokončila dalších 14 řadových rodinných domů a čtyři dvoubytové domy, čímž výstavba v Zelenči prozatím končí.

#####Vysoký standard bydlení

Použitý standard rodinných domů je skutečně vysoký. Jde o energeticky úsporné domy s vlastním plynovým vytápěním kondenzačními kotly Buderus s možností ekvitermní regulace. Najdete zde až tři koupelny s WC, sanitu Laufen, vanu Kaldewei, baterie Hansavantis. Domy jsou standardně vybaveny plovoucími podlahami a dlažbou. Garážová vrata disponují dálkovým ovládáním. Do všech domů jsou přivedeny optické kabely. Zákazníci dostávají od investora po převzetí domu roční připojení vysokorychlostního internetu zdarma.

V nabídce jsou momentálně již jen poslední tři domy typu H, což jsou třípodlažní řadové domy o užitné ploše 174 metrů čtverečních s velkou terasou ve třetím nadzemním podlaží. Jde o polyfunkční objekty s velkou samostatnou místností o výměře 30 metrů čtverečních v prvním nadzemním podlaží, kterou lze využít jako hobby místnost, kancelář, pokoj pro hosty nebo může být zařízená jako samostatná garsoniéra s kk, koupelnou a komorou s bezbariérovým přístupem. V dalších dvou podlažích je pak vlastní bytová jednotka 4+kk s přímým výstupem z obývacího pokoje na zahradu, dvěma pokoji, koupelnou s WC a s ložnicí manželů s vlastní koupelnou, šatnou a velkou dřevěnou terasou.

#####Přitahuje nejen vynikající dopravní dostupnost

Zeleneč sice leží už těsně za hranicí metropole, z hlediska dopravní dostupnosti to ale nikdo nepozná. Z obce je totiž velmi dobré spojení do centra Prahy – každou půlhodinu za 20 minut moderními příměstskými vlaky City Elefant na Masarykovo nádraží, další možností je za 15 minut autobusem na metro Černý Most. V obci je nová moderní základní škola i školka s dostatečnou kapacitou pro všechny zájemce, dále zdravotní středisko pro děti i dospělé, pošta, knihovna, několik restaurací i menších obchodů, cyklostezek a dětských hřišť, rozsáhlý sportovní areál pro desítku sportů, krytá tenisová hala a 18jamkové golfové hřiště. Lokalita s takovými přednostmi pochopitelně přímo vyzývá k moderní výstavbě. Tu radnice podmínila investicemi do rozšíření kapacity školy, komunikací, čistírny odpadních vod.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video