Zisk Nokie ve čtvrtletí překonal očekávání | E15.cz

Zisk Nokie ve čtvrtletí překonal očekávání

Nokia
Nokia
• 
ZDROJ: nokia.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Finská společnost Nokia vykázala ve druhém čtvrtletí čistý zisk 347 milionů eur (9,4 miliardy korun), což bylo více, než čekali analytici. Nokia je třetím největším výrobcem zařízení pro telekomunikační sítě a v dubnu oznámila, že se dohodla na převzetí konkurenční společnosti Alcatel-Lucent za 15,6 miliardy eur.

Analytici očekávali zisk 209 milionů eur. Loňské výsledky firmy nejsou příliš srovnatelné. Firma loni vykázala čistý zisk 2,51 miliardy eur, avšak díky zisku 3,2 miliardy eur z prodeje výroby mobilních telefonů americkému Microsoftu. Bez tohoto zisku vykázala ztrátu 28 milionů eur, avšak tyto údaje zahrnují i prodávané operace.

Celkové tržby se zvýšily o devět procent na 3,2 miliardy eur, hlavně díky vyššímu prodeji softwaru a poptávce po mobilních širokopásmových sítích. Provozní zisk stoupl na 508 milionů eur z loňských 284 milionů, napsal The Wall Street Journal.

Nokia byla od devadesátých let největším výrobcem mobilních telefonů na světě, z první příčky ji však sesadil jihokorejský konkurent Samsung Electronics. Loni Nokia za 5,44 miliardy eur prodala svou divizi mobilních telefonů americké společnosti Microsoft.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video