Zkaženou stoličku Johna Lennona získal v dražbě kanadský zubař | E15.cz

Zkaženou stoličku Johna Lennona získal v dražbě kanadský zubař

John Lennon
John Lennon
• 
ZDROJ: wikimedia.org

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Za 19 500 liber (více než 565 tisíc korun) koupil kanadský dentista Michael Zuk v aukci stoličku Johna Lennona. Zubař z kanadské provincie Alberta se dražby v anglickém Stockportu zúčastnil po telefonu, uvedla britská BBC.

Bývalý člen skupiny Beatles zub věnoval koncem 60. let své hospodyni Dot Jarlettové. Později se stal součástí sbírky Alana McGeeho, bývalého šéfa hudebního vydavatelství Creation Records, které vydávalo například desky skupiny Oasis.

Karen Fairweatherová z aukčního domu označila Lennonův zub za „spíš ohavný, nažloutlý, nahnědlý se zubním kazem“. „John Lennon se vrátil od zubaře a dal ho své hospodyni a řekl, aby ho vyhodila 'nebo raději dala jako suvenýr své dceři',“ uvedla k dražené položce Fairweatherová.

Zukovi, jenž napsal knihu o chrupech celebrit, však neutěšený stav Lennonova zubu zjevně nevadí. „Když jsem slyšel, že bude na prodej, musel jsem ho mít,“ prohlásil.

Nyní hodlá Lennonovu stoličku vystavit ve své zubní ordinaci a také ho vzít na „turné“ po dalších ordinacích a stomatologických katedrách. „Někteří si pomyslí, že je to nechutné, jiní budou fascinováni,“ podotkl Zuk.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video