Glosa: Čekání na Italy | E15.cz

Glosa: Čekání na Italy

Uprchlíci z Libye
Uprchlíci z Libye
• 

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Když si v televizní debatě notoval ministr zahraničí Zaorálek s Janem Zahradilem z ODS ohledně nepřijatelnosti uprchlických kvót, nebyla to hezká podívaná.

Zaorálek, jehož strana se prezentuje jako eurooptimistická, má obavy, že Česko by nemuselo být „v azylové politice suverénem“. Zajímavé, že v mnoha jiných politikách od zemědělské po fiskální mu na suverenitě za mák nesejde.

Kdyby kolem toho nebyl takový humbuk, pravděpodobně by si příchodu pár stovek arabských uprchlíků nikdo nevšiml. Jenže tuzemští politici v čele s ministrem zahraničí odhazují kalhoty kilometry před brodem a přijetí několika lidí vykládají jako jistou smrt kultury či státu.

Nic náhradního kromě zcela vágní a abstraktní „pomoci v místě“ nenabízejí. Zřejmě doufají, že až Italové splní svou hrozbu a zvednou hráz na sever, uprchlíci si přečtou místní noviny a Česku se raději obloukem vyhnou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.