Glosa Martina Čabana: Ještě že to není kampaň | E15.cz

Glosa Martina Čabana: Ještě že to není kampaň

Martin Čaban

Je jediné štěstí, že stávající hlava státu nevede předvolební kampaň. Nesnaží se oslovovat své potenciální voliče, zejména ne v každotýdenních televizních vystoupeních a při výpravách do krajů.

Kdyby to totiž nedej pánbůh předvolební kampaň přece jenom byla, zvedal by se z takového útoku na nejnižší pudy žaludek. Prezident v televizi prohlásil, že „nepřizpůsobiví“ jsou pro něj občané, kteří odmítnou nabídku práce, ač jsou zdraví, a že to jsou z 90 procent Romové. Data? Statistiky? Zdroje? Nic z toho hlava státu nepotřebuje. Stačí prostor v televizi a více než přizpůsobivý moderátor.

Předvolební kampaň by to byla hrůzná. Snaha svézt se na rozšířených předsudcích. Potvrdit voličům, kteří nemají čas nebo chuť ověřovat informace, že prezident, který čas a kapacitu nepochybně má, smýšlí stejně, protože ověřitelná fakta jsou beztak zbytný balast. Co už je krystalický populismus, když ne toto. Naštěstí to žádná kampaň není. Jen běžný výkon prezidentské funkce v podání Miloše Zemana. To se nám všem mocně ulevilo.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde >>>

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!