Glosa Martina Čabana: Ještě že to není kampaň | E15.cz

Glosa Martina Čabana: Ještě že to není kampaň

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Je jediné štěstí, že stávající hlava státu nevede předvolební kampaň. Nesnaží se oslovovat své potenciální voliče, zejména ne v každotýdenních televizních vystoupeních a při výpravách do krajů.

Kdyby to totiž nedej pánbůh předvolební kampaň přece jenom byla, zvedal by se z takového útoku na nejnižší pudy žaludek. Prezident v televizi prohlásil, že „nepřizpůsobiví“ jsou pro něj občané, kteří odmítnou nabídku práce, ač jsou zdraví, a že to jsou z 90 procent Romové. Data? Statistiky? Zdroje? Nic z toho hlava státu nepotřebuje. Stačí prostor v televizi a více než přizpůsobivý moderátor.

Předvolební kampaň by to byla hrůzná. Snaha svézt se na rozšířených předsudcích. Potvrdit voličům, kteří nemají čas nebo chuť ověřovat informace, že prezident, který čas a kapacitu nepochybně má, smýšlí stejně, protože ověřitelná fakta jsou beztak zbytný balast. Co už je krystalický populismus, když ne toto. Naštěstí to žádná kampaň není. Jen běžný výkon prezidentské funkce v podání Miloše Zemana. To se nám všem mocně ulevilo.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde >>>

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video