Glosa Martina Čabana: Lišáctví, nebo velká chyba | E15.cz

Glosa Martina Čabana: Lišáctví, nebo velká chyba

Martin Čaban

Share on Facebook Messenger

Třeba premiér Bohuslav Sobotka chystá nějaké nebývalé překvapení. Ale v posledních týdnech po prohře v nedávných volbách působí šéf vlády jako ryba vyvržená na břeh, která se zoufalým mrskáním návratu do vody spíš vzdaluje, než přibližuje. 

Na co předseda ČSSD čeká, pokud jde o avizovanou výměnu ministrů, není jasné. Po včerejší schůzce s hlavou státu to trochu vypadalo, že na posvěcení Hradu. Předtím zase jako by doufal, že se k němu přidají i šéfové dvou zbylých koaličních stran. Nepřidali.

Sobotkovo váhání jen rozdmýchává spekulace a poskytuje zbytečně moc času na vršení argumentů, proč by ten který ministr vládu opouštět neměl.

Pro premiéra by bylo mnohem lepší, kdyby mohl spustit a řídit debatu o nových ministrech, jejich kvalitách a výzvách, které před nimi po zbytek volebního období stojí.

Místo toho na dlouhé dny, možná týdny uvede vládu do limbu plynoucího z nejisté budoucnosti. Buď je to jakási nesmírně lišácká taktika, nebo velká chyba.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.