Jana Havligerová: Hlavně standardně | E15.cz

Jana Havligerová: Hlavně standardně

Úplatek, korupce
Úplatek, korupce
• 
Jana Havligerová

Jana Havligerová

Na úřadu vlády se konala další ze „standardních“ schůzek ke kauze Mostecké uhelné společnosti. Premiér, vybraní ministři a nejvyšší státní zástupce pohovořili o aktuálních krocích v případu, dotkli se i otázky odpovědnosti za otálení úřadů při spolupráci se švýcarskými vyšetřovateli.

Všichni zúčastnění jsou pevně přesvědčeni, že není možné, aby celý případ spadl pod stůl. Už tečou i miliony pro právníky, kteří mají připravit civilní žalobu, jíž se Česko bude nejspíš domáhat miliard, které mu utekly. Je to takový standardní postup. Suma, kterou stát už teď musí vydat, se odhadem pohybuje kolem třiceti milionů korun. A to jsme teprve na začátku.

Konec se dohlédnout nedá – finančně ani časově. Jedno je ovšem jisté. Znovu otevřenou kauzu, dokládající nebetyčnou bohorovnost úředníků při privatizacích devadesátých let a jejich liknavost v následující dekádě, zaplatí daňoví poplatníci. Standardně.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.