Náš člověk v USA Julie Urbišová: Demokratka, či republikán? Baseball! | E15.cz

Náš člověk v USA Julie Urbišová: Demokratka, či republikán? Baseball!

Julie Urbišová

Share on Facebook Messenger
Vstoupit do diskuze
0

Trump teatrálně líbající kojence během proslovu. Trump prchající z pódia kvůli výhrůžce, že je v sále zbraň. Clintonová na pódiu se zpěvačkou Beyonce a s jejím manželem Jayem Z. Podporu oznamují i Lady Gaga nebo basketbalová legenda LeBron James. To je mediální obraz amerických kandidátů posledních pár hodin před osudovým úterkem.

Na první pohled bizarní směsice novinářských titulků přesně vystihuje finále kampaně. Na poslední chvíli zaujmout. V případě Trumpa předstíraným rozněžněním nad miminem v publiku a jeho nepřirozeným pusinkováním ve snaze získat poslední nerozhodnuté voličky. V případě Clintonové útokem na mladou generaci – pochlubit se kamarády ze showbyznysu.

Bojuje se na nejdůležitějších bitevních polích – ve státech, které rozhodnou, a tak oba dva přelétávají z místa na místo – z Floridy do Ohia, z Nevady do Pensylvánie. Ve státech, kde je předem rozhodnuto a kde tradice jasně velí, že tady je modro, popřípadě červeno, je naopak už mnoho měsíců klid.

V takovém Arkansasu například Trump vede s náskokem 25 procent, v Louisianě jej podle odhadů bude volit 51 procent voličů. Clintonová zase svého protivníka více než o 20 procent převálcuje v Kalifornii nebo v Marylandu. Tady se zkrátka na nějaké předvolební mítinky lidé těší zbytečně, byla by to ztráta času.

Víkend před historickými volbami to stejně vypadá, že víc žije celá Amerika baseballem. Po dlouhých 108 letech zvítězil ve Světové sérii oblíbený tým Chicago Cubs. Je jasné, že sportovní oslavy nad těmi nadcházejí- cími politickými vedou.

Autorka je novinářka žijící v USA

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.