Pavel Otto: Dvě třešně na talíři | E15.cz

Pavel Otto: Dvě třešně na talíři

Prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman
• 
ZDROJ: ctk

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lásko, dvě třešně na talíři, ty ti daruji, až jednou se vrátím… Když Karel Kryl psal tyto verše, snad tušil, že strana s třešněmi ve znaku se po krajských volbách v roce 2012 začne vracet do vedení regionů a nyní po hlasování o zastupitelstvech posílí i na radnicích. Komunisté jsou určitě rádi, že se jejich comeback odehrává u příležitosti kulatin, které tento měsíc oslaví listopadový převrat.

Dobrých zpráv je v posledních dnech dost. Vulgaritami v Hovorech z Lán Miloš Zeman ubezpečil, že je cosi jako prezident z lidu v tom opravdu hodně pokleslém smyslu. Jistě, jeho čin popudil pražskou kavárnu vzývající Karla Schwarzenberga a jeho jadrný slovník. A o to Zemanovi šlo.

Zapomněl ale na ty, kterým projevy buranství vadí od podstaty. Například Topolánkův vztyčený ukazovák bylo gesto, jímž tehdejší premiér také neudělal radost všem.

Nutno připomenout, že sprosťárnami v oficiálních vystoupeních nežonglovali ani Vasil Biľak, Miroslav Štěpán nebo Milouš Jakeš, který se zapsal projevem o Haničce Zagorové, bojlerech a kůlu v plotě. Zeman podobné velikány strčí do kapsy.

Prezident ale oslňoval dál. Číňanům se svěřil, že by se u nich chtěl přiučit, jak stabilizovat společnost. A jak by to provedl? Třeba tak, že by cenzuroval internet, zlikvidoval politickou opozici a bez skrupulí rehabilitoval policejní stát s všemocnými prokurátory? Ano, pak by bezpochyby zavládl pořádek. A nekradlo by se. Jak to tak vypadá, už brzy můžeme mít na talíři dvě třešně všichni.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video