Zápisník Pavly Palaščákové: Sklapneš, člověče? | E15.cz

Zápisník Pavly Palaščákové: Sklapneš, člověče?

Pavla Palaščáková

Americký prezident Donald Trump před volbami razí heslo „zákon a pořádek“. V první debatě s jeho protikandidátem stojícím o Bílý dům Joem Bidenem ale ukázal, že se k němu chce dobrat cestou anarchie a chaosu.

Současný prezident si ve slovních soubojích věří a doufá, že díky nim získá potřebné hlasy. Pokud chtěl ale dokázat, že jeho rival je klimbající nekňuba, který ze sebe nevysouká souvislou větu, zvolil špatnou taktiku. Bidena by spolehlivěji uspaly klidně přednášené, věcné argumenty než agresivní pokřikování a urážky, které zvládne vracet každé tříleté dítě.

V severním Rusku mají takto staří špunti jinou zábavu. Od léta mohou chodit na vlastenecké hřistě „Silovičok“, což evokuje malého příslušníka bezpečnostního aparátu. Herní zóna v Archangelsku se striktně vojenskou tématikou vzbudila v zemi debatu o militarizaci dětí a mládeže. Autorka projektu uraženě vzkázala, že tam děti nikdo chodit nenutí. Zatím.

 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!