Musk, Zuckerberg a Bezos v krizi zbohatli. Podívejte se na přehled | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

VIDEOGRAFIKA: Miliardáři během krize zbohatli. Jak si polepšili Musk, Zuckerberg a Bezos

vaj

Nejbohatším lidem planety se během pandemie koronaviru podařilo rozmnožit své jmění. Washingtonský Institut pro politická studia (IPS) spočítal, že někteří američtí miliardáři si od března majetkově polepšili téměř o pětinu. Podívejte se na videografiku, která trend přesněji vyčísluje.

Za 11 týdnů od 18. března, kdy začala být v USA zaváděna omezení pohybu, se majetek nejbohatších Američanů zvýšil o více než 565 miliard dolarů. Přesněji se její autoři zaměřili na zakladatele Amazonu Jeffa Bezose, šéfa Facebooku Marka Zuckerberga a na vizionáře Elona Muska. Za stejnou dobu 42,6 milionu Američanů požádalo o podporu v nezaměstnanosti, upozornila zpráva. 

„Tyto statistiky nám připomínají, že jsme více ekonomicky a rasově rozděleni než kdykoliv jindy za několik desetiletí,“ uvedl spoluautor zprávy Chuck Collins.

Všichni uvedení podnikatelé nicméně těží z toho, že působí v technologickém sektoru. Právě toto odvětví prodělalo od března - vyjádřeno alespoň na akciových grafech - výrazné oživení. Facebooku, Amazonu i Tesle se podařilo v poslední době dosáhnout rekordní tržní hodnoty.

VIDEOGRAFIKA: Miliardáři na nákupech. Které akcie během krize kupovali Soros, Icahn či Dalio
Michal Semotan: Akcie si zaslouží korekci
Kicom: Srazí další akciový propad hodnotu bitcoinu? Kryptoměna se začala chovat atypicky

Autor: vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!