Vafo má již pět výroben krmiv pro domácí zvířata | e15.cz

Vafo má již pět výroben krmiv pro domácí zvířata. Podívejte se do jedné z nich

Video se připravuje ...
Michal Nosek

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Čtyři továrny v jižních Čechách a pátá v Chrášťanech u Prahy. Předposlední výrobnu otevřelo Vafo přede dvěma lety v Chotovinách na Táborsku a poslední letos v prosinci v Číčenicích na Strakonicku. Podnik miliardáře Pavla Boušky do ní investoval přes 700 milionů korun. 

„Při projektování a stavbě využíváme 25 let zkušeností, které máme v oboru pet food. Jedná se především o návaznosti jednotlivých technologií výroby a logistiku areálu. Po několika měsících zkušebního provozu jedou nyní všechny linky v páté výrobně v ostrém provozu naplno,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Vafo Praha Jakub Majer.

Vafo Praha je největším českým výrobcem krmiv pro psy, kočky a další drobná domácí zvířata. Společnost vznikla v roce 1994. Loni měla tržby 4,71 miliardy korun a zisk po zdanění 445 milionů korun. 

Pět českých výroben firmy Vafo zaměstnává čtyři stovky lidí. Patří do Vafo Group, jež sdružuje pět společností, které v pěti evropských státech zaměstnávají přes 500 lidí. Mezi nejvýznamnější společnosti ze skupiny patří Vafo Praha, německé Allco, Prima Pet Premium Oy z Finska či polská Carry Pet Food.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video