Amazon koupí od Mercedesu 1800 elektrických dodávek | E15.cz

Amazon dal Mercedesu obří zakázku. Do evropské flotily koupí 1800 elektrických dodávek

ČTK, bo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký internetový obchod Amazon chce být do roku 2040 uhlíkově neutrální. Do své evropské flotily doručovacích vozů si proto objednal 1800 elektrických dodávek Mercedes-Benz. Pro německou automobilku je to největší zakázka tohoto druhu v historii, informovala agentura AP.

Objednávka sestává z 1200 větších dodávek eSprinter a šesti set menších vozů eVito. Po Německu bude jezdit osm set z těchto vozů, dalších pět stovek zamíří do velké Británie. Amazon počítá s tím, že kontrakt bude naplněn ještě do konce roku.

Amazon čím dál více doručuje objednávky prostřednictvím vlastních či smluvních pracovníků. V červenci si objednal sto tisíc elektrických dodávek vyrobených na míru od amerického start-upu Rivian Automotive, do kterého investoval. Tyto dodávky se mají začít vyrábět příští rok a objednávka má být dokončena do roku 2030.

Mercedes-Benz, který patří do skupiny Daimler, se právě přidal ke klimatickému závazku, který loni inicioval Amazon. Signatáři chtějí být do roku 2040 uhlíkově neutrální.

O začlenění elektromobilů do vozového parku se snaží i jiné doručovací společnosti. Například americká společnost United Parcel Service si objednala deset tisíc elektrických dodávek od britského výrobce

Automobilka Mercedes vyrábí elektrické dodávky eSprinter v Düsseldorfu. Amazon jich chce 1200. Autor: profimedia.cz
.

Elektrické dodávky chystají také americké automobilky Ford a General Motors. Zatímco plně elektrická verze dodávky Ford Transit bude v Severní Americe k dostání v roce 2022, GM plánuje zahájit výrobu elektrické dodávky na konci roku 2021.

Autor: ČTK, bo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video