Automatické rozdělování migrantů postrádá smysl, zní z Polska i Slovenska | E15.cz

Automatické rozdělování migrantů postrádá smysl, zní z Polska i Slovenska

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Polsko a Slovensko kritizovaly nejnovější úsilí Evropské komise doplnit azylový systém Evropské unie o krizové rozdělování žadatelů. Tento systém by byl podle návrhu spouštěn automaticky v případě vysokého počtu žadatelů v některé členské zemi.

Polský ministr vnitra Mariusz Błaszczak podle agentury Reuters prohlásil, že návrh postrádá jakýkoli smysl a je v rozporu s právy členských zemí EU.

Je podle nich nesmyslný a mimo realitu. Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák řekl, že tento krok brzdí úsilí unie vyřešit migrační krizi a neodpovídá realitě.

Kaliňák dodal, že načasování nového návrhu je problematické vzhledem k úsilí o dosažení konsensu ohledně uzavření migračních tras a ohledně dosažení dohody o uprchlících s Tureckem. „Uprostřed těchto velmi citlivých jednání je nastolen návrh, která nás vrhá zpět o devět měsíců a v některých ohledech nerespektuje realitu,“ citoval slovenského ministra Reuters.

Německá vláda přivítala návrh reformy azylového systému v Evropě. „Balíček návrhů jde správným směrem,“ řekl mluvčí kabinetu Steffen Seibert. Dokumenty chce ale Berlín ještě podrobně prozkoumat.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.