Banskobystrický župan dal práci bratrům i manželce | E15.cz

Banskobystrický župan dal práci bratrům i manželce

banskobystrický župan Marian Kotleba
banskobystrický župan Marian Kotleba
• 
ZDROJ: ctk/kolaz E15

pap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Krajně pravicový banskobystrický župan Marian Kotleba se stal zaměstnavatelem své rodiny. Nejdříve sehnal práci oběma bratrům a aktuálně také manželce.

Kotlebova žena působí jako referentka pro oznamování protispolečenské činnosti na Banskobystrické regionální správě silnic. Zaměstnanci jí mají hlásit nekalé praktiky a podvody. Experti však pochybují, zda pro ně může být příbuzná šéfa kraje i člena vedení správy důvěryhodná.

Správa silnic podle slovenských médií uvádí, že místo bylo vytvořeno v souladu s novým zákonem, který tuto povinnost ukládá firmám nad padesát zaměstnanců. Není však jasné, zda se uskutečnilo výběrové řízení a zda Frederika Kotlebová splňuje odpovídající požadavky.

Mluvčí župana slíbil, že dotazy na její angažmá budou zodpovězeny ještě tento týden na tiskové konferenci. Ve správě silnic také působí ve funkci finačního ředitele pro investice a majetek sourozenec předsedy kraje Martin. Jeho druhý bratr Marek je na župním úřadu referentem pro vnitřní provoz.

Proč Kotleba? Lidi na Banskobystricku frustruje nezájem politiků

Autor: pap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.