Belgickou železnici zastavila stávka, vláda chce propustit až sedm tisíc lidí | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Belgickou železnici zastavila stávka, vláda chce propustit až sedm tisíc lidí

Belgickou železnici zastavila stávka, vláda chce propustit až sedm tisíc lidí
Belgická železnice, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Pixabay.com

ČTK

Stávka zaměstnanců drah dnes ochromila železniční dopravu v Belgii. Nejpostiženější je jižní část země a metropole Brusel, informovala agentura DPA. Zrušena byla také řada mezinárodních spojů do Francie a Německa. Kvůli stávce nejezdí nejen regionální doprava na jihu Belgie, ale ani rychlíky mezi německými Cáchami a Bruselem a vysokorychlostní vlaky Thalys z Kolína nad Rýnem přes Brusel do Paříže. Vlaky společnosti Eurostar z Londýna do Bruselu končí v severofrancouzském Lille.

Stávkou, která začala v úterý večer a trvat by měla až do čtvrtka, protestují zaměstnanci drah proti plánu vlády zrušit do roku 2019 zhruba šest až sedm tisíc pracovních míst. Podobný protest uspořádali již loni v říjnu. Nyní navíc odmítají podmínky, za jakých pravicová vláda prosazuje od 1. ledna zvyšování produktivity státních drah.

Ke stávce zaměstnanců drah z jihobelgického regionu Valonsko se kolegové ze severobelgického Vlámska většinou nepřidali. Omezení se tak na severu země dotkla jen asi 40 procent spojů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!