Bulharsko vydá řidiče pašeráckého kamionu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Bulharsko vydá řidiče pašeráckého kamionu

Bulharsko vydá řidiče pašeráckého kamionu
Bývalý kamion firmy Hyza, v němž na rakouské dálnici policie objevila desítky mrtvých imigrantů
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Bulharsko vydá do Rakouska 32letého muže, který řídil nákladní auto, v jehož chladírenském prostoru se udusilo více než 70 migrantů. Rozhodl o tom soud v bulharském městě Montana. Auto s mrtvými běženci objevila koncem srpna rakouská policie nedaleko hranic s Maďarskem.

Podle bulharského soudu existuje dostatek důkazů, že je řidič spolupachatelem. Úřady ho ale budou moci vydat do Rakouska až po uplynutí pětidenní odvolací lhůty.

Muž je mezitím ve vyšetřovací vazbě. Čelí obvinění, že nákladní auto, v němž se uprchlíci udusili, řídil nejméně část trasy mezi Maďarskem a Rakouskem. Před soudem se bude zodpovídat za účast na pašerácké skupině a za usmrcení z nedbalosti 71 lidí.

Pašeráci nákladní auto odstavili 27. srpna na dálnici na východě Rakouska. Od té doby bylo v souvislosti s tímto případem zatčeno několik podezřelých. Nález těl v dodávce pašeráků lidí vyvolal v Evropě zděšení a obrátil pozornost veřejnosti na podmínky, v nichž mnozí lidé prchají před konflikty a chudobou na Blízkém východě či v Africe.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!