Atentát ve Stockholmu. Policie chytilia teroristu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Chytili jsme skutečného teroristu ze Stockholmu, potvrdila švédská policie

ČTK

Podle šéfa švédské policie Dana Eliassona nic nenaznačuje tomu, že v souvislosti s pátečním krvavým útokem ve Stockholmu policisté zatkli nesprávnou osobu. Vyšetřovatelé potvrdili, že podezřelým je 39letý muž původem z Uzbekistánu, který s nimi zatím nemluví.

Záznam o tomto člověku se v minulosti objevil v informacích shromažďovaných švédskými tajnými službami. Vyšetřovatelé nevědí, zda byli do atentátu zapleteni ještě další lidé, nic ale nevylučují.

Na sedadle řidiče nákladního auta, které bylo ukradené místnímu pivovaru a se kterým útočník najel do lidí, policisté našli technické zařízení, "které tam nemělo být". Zatím ale neurčili, zda šlo o bombu.

Policie zatkla podezřelého z útoku kamionem ve Stockholmu, Švédsko posílí kontroly hranic

Při pátečním útoku na rušné nákupní třídě přišli o život čtyři lidé, dalších 15 utrpělo zranění. Deset z nich je ještě v nemocnici, mezi nimi jedno dítě.

Eliasson řekl, že existuje jasná podobnost mezi tímto atentátem a nedávným útokem v Londýně, kde 52letý muž najel autem do lidí na Westminsterském mostě. U budovy britského parlamentu pak způsobil nožem smrtelná zranění policistovi. Zemřelo celkem pět lidí.

Připravujeme podrobnosti.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!