Colorado za jeden měsíc vydělalo na marihuaně dva miliony dolarů | E15.cz

Colorado za jeden měsíc vydělalo na marihuaně dva miliony dolarů

Ceny marihuany v Coloradu
Ceny marihuany v Coloradu
• 
ZDROJ: priceofweed.com

Tomáš Lemešani

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americké Colorado přišlo s prvními statistikami daní z prodeje marihuany. Již v prvním měsíci legálního volného prodeje konopí vydělalo dva miliony amerických dolarů.

Od začátku roku, od kdy je v Coloradu povolen volný prodej i pro „rekreační“ konzumaci, platí pro prodej marihuany spotřební daň 15 procent, speciální daň z obratu ve výši deset procent a 2,9procentní daň z tržeb.

Když se podíváme jen na leden, přineslo to americkému státu dvoumilionový zisk. Po přičtení zisku z prodeje zdravotnické marihuany, si celkově Colorado přilepšilo o 3,5 milionu dolarů.

Marihuana se prodává volně osobám starším 21 let a v maximální hmotnosti jedné unce (28,3 gramy). Prodejními místy jsou speciální „kavárny“. Ceny za unci se různí. V závislosti na kvalitě nebo regionu, kde se konopí prodává, se ceny pohybují od 50 do 400 dolarů za unci.

Zisk z daní chce vedení Colorada použít na různé protidrogové kampaně a léčbu lidí závislých na drogách. Ve státu platí i speciální daň na alkohol. Ta ve stejném období městu vynesla 5,1 milionu dolarů.

Ceny marihuany v Coloradu z března 2014:

Ceny marihuany v ColoraduAutor: priceofweed.com
Zdroj: Priceofweed.com

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video