Deutsche Bank se chystá prodat svůj byznys v Polsku, kapitál potřebuje jinde | E15.cz

Deutsche Bank se chystá prodat svůj byznys v Polsku, kapitál potřebuje jinde

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německá bankovní skupina Deutsche Bank má v úmyslu prodat své aktivity v Polsku, v čele se svou dceřinou společností Deutsche Bank Polska. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje z bankovních kruhů. 

Pro největší německou banku jde o součást restrukturalizace, v jejímž rámci společnost pod vedením svého šéfa Johna Cryana zjednodušuje strukturu a odprodává vedlejší aktiva, aby si uvolnila kapitál pro naléhavější potřeby.

Prodej finančního ústavu Deutsche Bank Polska by rovněž znamenal další odchod zahraniční banky z Polska. Tamní konzervativní vláda tento trend podporuje, protože usiluje o zvýšení domácího vlastnického zastoupení v polském bankovnictví.

Jeden ze zdrojů sdělil, že Deutsche Bank Polska je na prodej, druhý zdroj to potvrdil. Deutsche Bank zprávu komentovat odmítla. Deutsche Bank Polska s bilanční sumou 38 miliard zlotých (237 miliard Kč) je jedenáctou největší úvěrovou institucí v Polsku.

Americká GE Money se v rámci své restrukturalizace letos dohodla na prodeji své polské banky firmě Alior ze skupiny největší polské pojišťovny PZU. Své polské aktivity prodává i rakouská Raiffeisen a italská UniCredit, hlavními uchazeči jsou státem ovládané instituce jako je PZU a polská bankovní jednička PKO.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.