Deutsche Telekom po skandálu odmítá americké e-mailové servery | E15.cz

Deutsche Telekom po skandálu odmítá americké e-mailové servery

T, T-Mobile, Deutsche Telekom
T, T-Mobile, Deutsche Telekom
• 

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom po skandálu se sledováním e-mailové a telefonní komunikace v USA odmítá používat americké servery pro zajišťování e-mailových služeb pro své klienty. Spoléhat se bude výhradně na ty německé.

„Sledovací aféra lidmi v Německu hluboce otřásla,“ poznamenal dnes šéf Deutsche Telekom René Obermann, když představoval iniciativu s názvem „E-mail made in Germany“. Ta usiluje o bezpečnější e-mailovou komunikaci v Německu.

Skandál propukl poté, co bývalý externí spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden v červnu vyzradil podrobnosti o americkém tajném vládním programu na sledování internetu Prism. Skandál vyvolal celosvětovou diskuzi o porušování soukromí občanů.

Německý zpravodajský magazín Der Spiegel v červnu informoval, že americké tajné služby v Německu za měsíc běžně zachytí půl milionu telefonátů, e-mailů a SMS.

Deutsche Telekom a jeho partner United Internet, jejichž služby využívají zhruba dvě třetiny všech uživatelů elektronické pošty v Německu, budou nyní veškerá data zpracovávat a uchovávat v Německu. Navíc budou chránit e-mailovou komunikaci svých klientů prostřednictvím kódovacího protokolu SSL, jenž se používá pro zabezpečenou komunikaci s webovými servery.

„To bude velký rozdíl,“ řekl expert na kybernetickou bezpečnost z berlínské Svobodné univerzity Sandro Gaycken. „NSA (Americká Národní agentura pro bezpečnost) může samozřejmě nadále pronikat dovnitř, ale po hromadném kódování e-mailů to bude těžší a nákladnější,“ dodal Gaycken.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video